Kurkuma 100g

Kurkuma 100g

Kurkuma 100g

  • 1,90€ / ks

  • Bez DPH: 1,58€
ks

Bioaktívna kurkuma a 4 hlavné benefity pre imunitu, metabolizmus a trávenie


Kurkuma je silná protizápalová bylina, ktorá sa po stáročia používa na liečbu rôznych ochorení. Tento koreň, ktorý je bratrancom zázvoru, je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a niekedy sa nazýva „indický šafran“, pretože má krásnu zlatistú farbu.


Účinná zlúčenina kurkumy – kurkumín, sa vo veľkej miere skúma kvôli svojmu potenciálu pri prevencii proti chorobám a na boj proti nim. Len pre zaujímavosť, kurkuma kúpená v obchode obsahuje približne 2-3% kurkumínu.


Mnohé štúdie sa zameriavajú na veľmi koncentrované prípravky z kurkuminových doplnkov, vo forme prášku, tabliet alebo extraktu určených na terapeutické dávkovanie.


No kurkuma tiež pôsobí preventívne proti rôznym ochoreniam, teda jej zaradenie do vašej každodennej stravy, môže mať ďalekonosný efekt pre celoživotné zdravie.


Čítajte ďalej a spoznajte 4 hlavné benefity kurkumy pre zdravie aj lepší výkon.


1. Protizápalový efekt a podpora optimálnych mozgových funkcií


Zápal je príčinou mnohých zdravotných stavov, ako je metabolický syndróm, srdcové ochorenia a dokonca aj rakoviny. Ukázalo sa tiež, že zápal hrá hlavnú úlohu pri poklese kognitívnych funkcií. V týchto situáciách kurkuma ponúka svoje funkčné protizápalové vlastnosti ktoré majú ochranný účinok pre náš mozog.


Kurkuma dokáže zvrátiť niektoré biochemické zmeny spojené so starnutím mozgu a eliminovať výskyt ťažkých kovov v tele. Kurkuma nemá takmer žiadne nežiadúce vedľajšie účinky a organizmu neškodí ani konzumácia vo vysokých dávkach, do 30 g denne. Je teda vhodné zahrnúť kurkumu do našej stravy – čím viac jej bude, tým lepšiu prevenciu vzniku degeneratívnych ochorení si doprajeme.


2. Posilnenie imunity a boj proti voľným radikálom


Kurkuma je silným potenciálnym antioxidantom. Ukázalo sa, že kurkuma zvyšuje antioxidačnú kapacitu organizmu a pomáha bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi. To je obzvlášť dobré pre imunitný systém, ako aj funkciu mozgu. Kurkuma okrem iného tiež posilňuje prirodzenú antioxidačnú kapacitu organizmu a obranný systém. Antigénové vlastnosti kurkumy tiež prospievajú nášmu vzhľadu a to tým, že chránia pokožku pred poškodením voľnými radikálmi, ako sú napríklad látky znečisťujúce životné prostredie. 


Skladujte na suchom a chladnom mieste, mimo

dosah priameho slnečného žiarenia! Krajina pôvodu:

EU. Distribútor: Erik Márton s.r.o., 1204/52, 92523

Jelka www.najtelo.com. Minimálna trvanlivosť do: viď

na balení alebo na etikete! Priemerná výživová hodnota

v 100g výrobku Energetická hodnota: 1482 Kj/354kcal,

Tuky: 10g z toho nasýtené mastné kyseliny:3g ,Sacharidy

: 65g z toho cukor:3g, vlákniny:21g,bielkoviny:8g,soľ:0,04g