Maslo tradičné 125g

Maslo tradičné 125g

Maslo tradičné 125g

  • Výrobca: Orava Milk
  • Čerstvé naskladňujeme v utorky a štvrtky
  • Dostupnosť: Skladom
  • 1,33€ / ks

  • Bez DPH: 1,21€
ks

Tradičné kravské maslo rozoznáte tak, že obsahuje spravidla 82% tuku, výnimočne aj viac. Ideálne je také, ktoré je vyrobené z nepasterizovaného mlieka z bio chovu.

 

Tuk obsiahnutý v masle je skvelo vyvážený. Obsahuje MCT (medium chain triglycerides), teda tuky so stredne dlhým reťazcom – tieto tuky sa v tele neukladajú, ale slúžia ako zdroj „rýchlej“ energie tým, že sa v pečeni rozkladajú na ketóny, a taktiež zvyšujú metabolizmus vlastných tukov v tele. Medzi MCT patrí aj kyselina laurová, ktorá je súčasťou aj materského mlieka a výrazne podporuje imunitný systém tým, že má anti-vírusové, anti-bakteriálne a anti-plesňové účinky. Ďalej obsiahnutá konjugovaná kyselina linolová (CLA) ma protirakovinové účinky a podporuje chudnutie – nájdete ju aj v lekárni ako spaľovač tukov. Načo ale, keď máme maslo? Nachádzajú sa tu aj veľmi známe omega 3-mastné kyseliny.

 

Maslo je plné všetkých v tuku rozpustných vitamínov – A, D, E a K. Vitamín A je prospešný pre zdravie očí, správnu funkciu štítnej žľazy a pomáha stabilizovať hladinu cholesterolu v krvi, čiže napriek obsahu cholesterolu paradoxne, vplýva pozitívne na hladinu cholesterolu v krvi. Konzumácia masla je najjednoduchším spôsobom, ako získať vitamín E, ktorý je antioxidantom a napomáha správnemu fungovaniu hormonálnej sústavy. Vitamín D znižuje riziko osteoporózy, pozitívne pôsobí na kĺby a má proti-rakovinotvorné účinky. Vitamín K v masle je vo forme K2, ktorý podporuje zdravie kostí, kĺbov a zubov.

 

Maslo je bohaté aj na minerály, ako sú jód, mangán, chróm, zinok, meď a selén. Je zdrojom cholesterolu, ktorý je napriek svojej povesti veľmi dôležitý na udržiavanie mozgových funkcií, či vývoj nervového systému najmä u mladých ľudí.

 

Zloženie: Smotana z pasterizovaného mlieka.

Skladovanie: Skladujte pri temlote maximálne do 8°C. Obsah tuku minimálne 82%.

Krajina pôvodu: Slovensko.