Suchohríby 20g

Suchohríby 20g

Suchohríby 20g

  • 2,35€ / ks

  • Bez DPH: 1,96€
ks

Slovenský výrobok, I. trieda kvality, Jedinečná aróma lesných húb dodáva pokrmom lahodnú chuť a vynikajúcu vôňu, ktorú ocenia aj gurmáni., Bez chemickej konzervácie.


Kto sme?

     Naša firma je najväčším slovenským výrobcom sušených lesných a pestovaných húb. Sušené huby tej najvyššej kvality dostanete len u nás a to po celý rok. Okrem toho vyrábame rôzne hubové substráty, pestujeme Hlivu ustricovitú a Shii-take s ktorými sme známi nielen na domácom trhu ale aj v zahraničí. Naše výrobky dodávame do obchodných sietí i do veľkých celoeurópskych reťazcov ako sú TESCO, METRO, BILLA, CARREFOUR a iné. Spĺňame HACCP, hygienické požiadavky a kvalitu výroby podľa európskych noriem. Našimi prioritami je kvalita, spokojnosť zákazníkov, čestné a seriózne jednanie.

História

     Firma vznikla v roku 1994 ako malopestovateľská výrobňa hlivy ustricovej s ročnou produkciou cca 5 000 kg. Po prekonaní počiatočných ťažkostí v druhej polovici deväťdesiatych rokov sme začali aj s výrobou sušenej hlivy, čím sme rozšírili sortiment. Z dôvodov stále zvyšujúcej sa produkcie sme vybudovali vlastnú obchodnú sieť. Od počiatku vzniku hypermarketovej siete Carrefour naša firma obchoduje so zákazníkmi ako napr. Tesco, Billa, Kaufland, Metro a iné.

     Pre väčšiu ucelenosť sortimentu sme postupne doplnili sortiment o čerstvé a sušené hlivové hlúbiky (stonky - pre farmaceutický priemysel), shii-take, šampiňóny, uchovec bazový ako aj mnohé lesné huby. Taktiež pre našich zákazníkov zabezpečujeme výkup lesných húb s ekologicky čistého prostredia borovicových lesov Záhoria a to len v tej najvyššej kvalite. V roku 2001 sme zakúpili manipulačný sklad slamy (8 000 m³), čím sa výrazne zvýšila kapacita produkcie substrátov a hlavne kvalita skladovania suchej slamy. V rokoch 2002 až 2003 sme vymenili technologické zariadenie na výrobu substrátov, čím sme ešte zvýšili produkciu o 300%. Súčasne sme schopní produkovať až 1 200 ton substrátov ročne.

Rozvoj

Vstupom do EU sa rozhodla naša firma pre zásadnú investíciu, ktorá posunula po stránke vybavenosti úroveň prevádzky vyššie, na náročné požiadavky európskych noriem. Do tejto investície patrí úplne nový sklad sušených húb so zabezpečením skladovacích podmienok, nové priestory na spracovanie a balenie húb s mikrobiologickou ochranou, modernizovaný chladiaci box, zrekonštruované sociálne zariadenia a šatňa, nová podporná technika marketingu, manipulačné váhy a aj nákladné vozidlo s chladiarenskou nadstavbou potrebné na prepravu čerstvých húb. Taktiež výrobná časť zaznamenala v minulom roku rozvoj, pretože zakúpením nových pestovateľských priestorov sa zvýšila kapacita produkcie čerstvých húb. Všetky investície sú realizované s ohľadom na dodržiavanie chladiarenského reťazca a čerstvosť tovaru. Naše výrobky podliehajú HACCP, stálej hygienickej kontrole, čím zabezpečujeme pre našich zákazníkov tú najvyššiu kvalitu.