Cayenské korenie 20g

Cayenské korenie 20g

Cayenské korenie 20g

  • 1,60€ / ks

  • Bez DPH: 1,33€
ks

Cayenské korenie – prášok zo sušených chili papričiek druhu Capsicum frutescens. Má žltú až červenú farbu a veľmi pálivú chuť.


Kapsaicin, pálivá zložka cayenského korenia má na telo zahrievajúci účinok.  Uvoľňuje nahromadený hlien vo vnútorných výstelkách tela, kde sa ukladajú toxíny. Zvyšuje produkciu slín až 20 krát. Podporuje látkovú výmenu a vďaka tomu organizmus spaľuje tuky až o 25% rýchlejšie.  Tuk sa neukladá v tele, ale hneď sa premení v energiu.


Ďalšie látky obsiahnuté v cayenskom korení okrem toho podporujú tvorby hormónu šťastia, endorfínu. Ďalšími účinkami cayenského korenia je úľava pri bolestiach hlavy, prospieva žalúdočnému a črevnému traktu , je prevenciou proti žalúdočným vredom, chráni pred infekciou, znižuje obsah cholesterolu, pôsobí proti obezite.


Obsahuje vitamín C a horčík. Vďaka karotenoidom a flavonoidom má antibakteriálne účinky, čím posilňuje aj celkovú imunitu.


ZLOŽENIE


Cayenské papričký jednodruhové mleté.


Upozornenie: neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok nie je určený pre deti. Tehotné a dojčiace ženy musia prípadnú konzumáciu konzultovať s lekárom! Ukladajte mimo dosahu detí