Cereálna kaša Nomina Lahodná bez lepku 300 g

Cereálna kaša Nomina Lahodná bez lepku 300 g

Cereálna kaša Nomina Lahodná bez lepku 300 g

  • 2,70€ / ks

  • Bez DPH: 2,25€
ks

V tejto bezlepkovej kaši nájdete potraviny, ktoré sú svojím nutričným zložením skvelou voľbou pre telo. Jednoduchá a rýchla príprava.

Quinoa - Je prastarou kultúrnou plodinou a radíme ju medzi pseudoobilniny (je podobná napr. amarantu). Pre svoju výživovú hodnotu býva označovaná ako superpotravina. Cenený je vysoký obsah bielkovín (vyšší ako u iných obilnín) so zastúpením všetkých esenciálnych aminokyselín. Je tiež bohatým zdrojom horčíka, vápnika, železa a zinku, vitamínu B2, kvalitných mastných kyselín a vlákniny. Má lahodnú chuť, je ľahko stráviteľná a prirodzene bezlepková.

Cirok - Táto prirodzene bezlepková plodina je zdrojom bielkovín, vlákniny, radu dôležitých minerálov a vitamínov (B). Pre svoj obsah fytonutrientov sú preskúmané jeho antioxidačné a protizápalové účinky a jeho potenciál znižovať riziko vzniku nádorových či kardiovaskulárnych ochorení.

Celozrnná ryža - Vďaka spracovaným obalovým vrstvám zrna obsahuje v porovnaní s lúpanou bielou ryžou oveľa viac vitamínov skupiny B, viac cenných minerálnych látok (železo, horčík a fosfor) a vlákninu.

Lněná vláknina - Je moučka z odtučněných semínek lnu. Kromě optimálního poměru rozpustné a nerozpustné vlákniny je ceněna také pro svůj obsah nenasycených mastných kyselin, rostlinných bílkovin, vitamínů a minerálních látek.

Ľanová vláknina - Je múčka z odtučnených semienok ľanu. Okrem optimálneho pomeru rozpustnej a nerozpustnej vlákniny je cenená aj pre svoj obsah nenasýtených mastných kyselín, rastlinných bielkovín, vitamínov a minerálnych látok.

Zloženie

Celozrnná ryža, cirok, červená quinoa, ľanová vláknina.

Výživové údaje v 100 g

Energia 1610 kJ/385 kcal

Bielkoviny 12 g

Sacharidy 78 g

z toho cukry 0,5 g

Tuky 2,1 g

nenasýtené mastné kyseliny 0,5 g

Vláknina 3,2 g

Sodík max. 0,003 g

Skladovanie

Pri relatívnej vlhkosti do 75 % a teplote do 30 °C, vždy uzavreté v pôvodnom obale.

Trvanlivosť

Pri dodržaní skladovacích podmienok je trvanlivosť výrobku 12 mesiacov od dátumu výroby.

Balenie

300 g