Ovsené vločky s klíčkami jemné 500g

Ovsené vločky s klíčkami jemné 500g

Ovsené vločky s klíčkami jemné 500g

  • 1,10€ / ks

  • Bez DPH: 0,92€
ks

Vločky ovsené s klíčkami jemné 500g

Jemné ovsené vločky s klíčkami sú vyrobené špeciálnym technologickým postupom z naklíčeného zrna ovsa nahého, s výnimočnou chuťou a s obsahom ľahko rozpustnej vlákniny.

Vločky sú jemné, štruktúra zrna je klíčením prirodzene narušená, preto je na ich prípravu potrebný kratší čas ako u bežných vločiek. Vyrábajú sa lúpaním ovsa a naparovaním zrna. Po vyčistení hrubého zrna sa obilné zrno na niekoľko hodín vystaví najprv vlhku, potom suchému teplu v sušiarni. Pri tomto ošetrení vzniká typická orechová aróma budúcich vločiek. K výrobe ovsených vločiek s klíčkami sa ovsené jadrá sparia a na stláčacej stolici sa rozlišujú naplocho pomocou rotujúcich kovových valcov. Pri výrobe drobných vločiek sa jadrá pred valcovaním narežú na kúsky.


Ovsené vločky sú výdatným zdrojom vitamínov a energie, čo ich predurčuje ako vhodnú súčasť našej stravy.


Ovsené vločky s klíčkami sú vynikajúcim zdrojom bielkovín, zdravých tukov, minerálov a vitamínov. Ak máte nedostatok vitamínov B, vápnika, železa, fosforu či lecitínu, mali by ste siahnuť práve po vločkách. Hodia sa aj pri diétnom režime, pretože dokážu zasýtiť na dlhú dobu a energiu uvoľňujú postupne. Osoh z nich majú aj ľudia s vysokým cholesterolom . Mali by sa konzumovať pri problémoch so žalúdkom alebo aj pri kožných ekzémoch. Porciu ovsených vločiek si môžete dopriať každý deň, mimoriadne je vhodná pre tých, čo majú problémy so stolicou, obsahuje totiž veľa vlákniny, ktorá dá tento problém do poriadku.


Pridávajte do jogurtov, mlieka alebo vody, sú vhodné na zahustenie polievok, ale môžete ich pridať do fašírok, placiek a pod.


Zloženie: ovsené vločky


Výživové údaje na 100g:


Energetická hodnota na 100g 1557 kJ / 378 kcal


Tuky 8,4 g z toho nasytené mastné kyseliny 1,3 g


Sacharidy 56,1 g z toho cukry 1 g


Bielkoviny 12,1 g


Soľ 0 g

Alergény: pšenica, ovos – glutén

Krajina pôvodu: ČR

Balenie: 500g

Výrobca: Natural Jihlava