Javorový sirup Grade A 250ml

Javorový sirup Grade A 250ml

Javorový sirup Grade A 250ml

  • 7,60€ / ks

  • Bez DPH: 6,33€
ks

Výberový javorový sirup jemnej chute a vône.

Čistý javorový sirup najvyššej kvality. Grade A je najjemnejší a nejsvetlejší druh. Je vhodný na stolné použitie a vďaka jemnej chuti aj pre malé deti. Hodí sa najlepšie na dochutenie už hotových pokrmov: na palacinky, lievance, do bieleho jogurtu, do musli a na zmrzinové a ovocné poháre. Javorovým sirupom môžete pri varení a pečení nahradiť biely cukor v pomere 3 diely sirupu za 4 diely cukru.


Bio certifikát garantuje šetrné spracovanie bez použitia chemikálií (napr. formaldehydu pri ošetrení otvorov v stromoch).


Javorový sirup sa známkuje podľa farby, a tým aj chuti. Čím svetlejšia farba, tým jemnejšia, menej intenzívna vôňa a chuť, a tým drahší sirup. Grade A (Canada No. 1 Light) je veľmi svetlý jemný a luxusný sirup, vhodný napr. aj ako darček. Grade B (Canada No. 2 Medium) je svetlý javorový sirup, menej intenzívnej javorovej chuti. Grade C (Canada No.2 Amber) je najobľúbenejší medzi Európanmi a má príjemnú javorovú chuť. Grade D (Canada No. 3 Dark) je tmavý sirup vhodný na pečenie a pre gastronómiu.


UPOZORNENIE: Zákazníkom sa niekedy zdá pravý javorový sirup príliš riedky. Na trhu sú totiž aj nepravé sirupy, ktoré namiesto 100%-nej javorovej šťavy (zahustenej odparením) obsahujú cukor, glukózový sirup, kukuričný sirup, umelé arómy, farbivá atd. Tieto výrobky sú obvykle hustejšie než pravý javorový sirup. Nemali by však byť nazývané javorovým sirupom (obvykle sú) a mali by byť oveľa lacnejšie ako pravý javorový sirup (obvykle nie sú)!


VÝŽIVOVÉ INFORMÁCIE: Okrem sacharózy obsahuje vitamíny rady B, vápnik, železo a stopové množstvá ďalších minerálnych látok. 100 ml (= 132 g) obsahuje priemerne: Energie 351 kcal / 1493 kJ Bílkoviny 0 g Sacharidy 87,8 g Tuky 0 g Draslík 198 - 290 mg Vápník 53 - 132 mg Hořčík 13 - 40 mg Mangan 1 - 11 mg Fosfor 7 - 16 mg Železo 0,1 - 2 mg Niacin (PP) 28 μg Vitamín B5 60 μg Vitamín B2 6 μg Vitamíny B6, H a A stopy


Krajina pôvodu Kanada